Autorka tego bloga należy do grupy „Projekt Prozaicy”, z tego też powodu strona korzysta z płatnych linków. Ujmując to krócej i bardziej zrozumiale – autorka zarabia, a czytelnicy nic na tym nie tracą. Te linki są całkowicie bezpieczne dla komputerów, tabletów i smartphone-ów pod warunkiem, że postępuje się zgodnie z instrukcją, czyli nie klika w reklamy, nic nie ściąga na swój sprzęt, a jedynie odczekuje symboliczne pięć sekund i przechodzi dalej. Za wszelkie utrudnienia autorka bloga przeprasza, za waszą aktywność jest wdzięczna, a prywatnie pozdrawia i życzy dobrej zabawy podczas czytania.

Link do instrukcji – KLIK

„Żona gangstera”

Opowiadanie publikowane
10.04.2017 – w trakcie publikowania

Cześć. Nazywam się Katarzyna Ratmajer. Moja historia nie różni się wiele od innych tym podobnych, choć są ludzie co nie wierzą w ich prawdziwość. Jednak pomimo licznych niedowiarków takie opowieści żyją w murach miast. Są jak biografie, o których huczą bramy i mówią dzielnice.
Byłam kiedyś normalną dziewczyną, taką jakich setki tysięcy albo nawet i więcej (nigdy nie byłam dobra w odgadywaniu statystyk). Chodziłam w adidasach z rynku, lubiłam także kolorowe trampki. Żyłam szybko, intensywnie, chcąc jak najprędzej dorosnąć. Sądziłam, że mi się to udało, że już jestem kobietą. Nie byłam. Byłam dzieckiem. Dziewczynką, która została żoną gangstera.
Chęć posiadania pieniędzy, pociąg do wygodnego życia, obsesja, by uciec jak najdalej od typowych, codziennych zmartwień sprawiły, że teraz jestem tutaj, znowu na rozdrożu. Stałam w podobnych miejscach wiele razy. Zawsze podążałam za złym, choć głoszącym prawdę, drogowskazem. Wtedy było łatwo, bo choć każda decyzja miała konsekwencje, to ja zdawałam się ich nie zauważać. Dziś je widzę, dziś już nie jest tak prosto. Dziś stojąc przed wyborem dalszej drogi mam świadomość, że kolejny raz może się nie zdarzyć, że więcej szans mogę już nie dostać. To jakby grać w pokera, mając świadomość, że każde rozdanie kart może być tym ostatnim, albo jakby w ruletkę postawić całe swoje dotychczasowe życie.

Zapraszam na zwiastun:
Wkrótce

Spis treści:
Prolog – „Mogłam żyć inaczej”
Rozdział 1 – „Dzielnica cudów”
Rozdział 2 – „Splamiona czerń”
Rozdział 3 – „Krew na podłodze”
Rozdział 4 – „Powtórka z rozrywki”
Rozdział 5 – „Lubiłam hardkor, pokochałam adrenalinę”
Rozdział 6 – „Rozbierzcie ją”
Rozdział 7 – „Granice bólu”
Rozdział 8 – „Jeden kolczyk”
Rozdział 9 – „Po całości”
Rozdział 10 – „Gra dla wytrwałych”
Rozdział 11 – „Kalejdoskop wspomnień”
Rozdział 12 – „Problemy są jak kawa”
Rozdział 13 – „Życie o jakim marzyłam”
Rozdział 14 – „Ryzykowny plan”
Rozdział 15 – „Kornelia”
Rozdział 16 – „Strażnik”
Rozdział 17 – „Nie było źle”
Rozdział 18 – „Pod prysznicem”
Rozdział 19 – „...”
Rozdział 20 – „...”
Rozdział 21 – „...”
Rozdział 22 – „...”
Rozdział 23 – „...”
Rozdział 24 – „...”
Rozdział 25 – „...”
Rozdział 26 – „...”
Rozdział 27 – „...”
Rozdział 28 – „...
Rozdział 29 – „...”
Rozdział 30 – „...
Epilog – „...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz